Skip links

13.60 Sal Dorse

13.60 Sal Treyler

13.60 Sal dorse, taşımacılık sırasında sıklıkla tercih edilen dorse çeşitlerindendir. Bu dorse türü, tasarım biçimi sebebiyle diğer dorselere oranla farklılık göstermektedir. Genellikle standart dorselerde yer alan yan ve üst kapaklar 13.60 metrelik sal dorsede bulunmamaktadır. Yan kapakları ve üst kapakları olmayan bu dorse türü ile dorse içerisine sığmayacak, olumsuz hava şartlarından etkilenmeyecek eşyaların taşımacılığı gerçekleştirilmektedir. Boyut bakımından büyük ve uzun eşyalar 13.60 sal dorse ile rahat bir şekilde taşınabilmektedir. Özellikle garabiye uygun olmayan eşyaların taşımacılığı için ideal dorse türüdür.

13.60 Sal Dorse Özellikleri

13.60 sal dorsenin özellikleri diğer dorse türlerine oranla biraz daha farklıdır. Bu dorse türünde uzunluk ortalama olarak 13.690 mm’dir. Uzunluk bakımından değerlendirildiğinde oldukça kullanışlı olarak görülmektedir.

 • Genişliği ise yine standart bir 13.60 sal dorse türünde 2.550 mm’dir.
 • Dingil ölçüsünün mesafesi: 7.700 mm olarak ayarlanmaktadır.
 • Deve boynu adı verilen yükseklik ise 210 mm’dir. Bu yükseklik de yine eşyaların kolay bir şekilde bir yerden bir başka yere taşınması adına oldukça önemlidir.
 •  5. Teker yüksekliği ise 1.170 mm olarak ayarlanmaktadır.
 • 13.60 sal dorse ile azami olarak taşınabilecek olan ağırlık 5.500-6.500 kg arasında değişim göstermektedir. Dorse kullanıcısının tecrübesi, taşınacak olan malzemeye göre yükleme gerçekleştirilebilmektedir
 • Bu aşamada çeşitli faktörlere bağlı olarak yük ayarlaması yapılabilmektedir.
 • Fren sistemi özellikleri incelendiğinde bu dorse türünde çift hatta sahip olan fren sistemi kullanıldığı görülmektedir.
 • Dorsede kullanılan mekanik ayak ise 24 T mekanik ayaktır. Çarpmalara, darbelere ve diğer olumsuzluklara karşı oldukça dayanıklıdır.
 • 13.60 sal dorse boyası özel olarak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle dışarıdan gelen olumsuz etkilere karşı oldukça dayanıklıdır. Olumsuz hava koşulları sal dorse boyasını etkilememektedir.
 • Sal dorsede kullanılan lastikler isteğe göre farklı markalarda takılabilmektedir. Farklı markalara ait lastik kullanımı gerçekleştirilebildiği için bu durum 13.60 sal dorse fiyatının değişmesine neden olabilmektedir.
 • Dorse içerisinde su deposu, yemek kutusu, takım sandığı gibi çeşitli aksesuarlar yer almaktadır.

13.60 Sal Dorse ile Taşımacılık

Sal dorse ile şehirlerarası taşımacılık yapmak oldukça avantajlıdır. Bu nedenle büyük eşyaların taşınmasında 13.60 sal dorse kullanımı gerçekleştirilmekte ve eşyanın bir adresten bir başka adrese sorunsuz bir şekilde ulaştırılması mümkün hale getirilmektedir. Bu dorse türünün kullanıcılarına sağladığı en büyük avantaj taşınacak olan malzemenin kolay bir şekilde dorse üzerine yüklenebiliyor olmasıdır. Çevresinde herhangi bir kapak yer almadığı için dorseye her açıdan eşya yüklenmesi mümkündür. Bu durum eşya yükleme sürecinin kısa süre içerisinde gerçekleştirilmesine olanak tanımaktadır. Bunun yanı sıra farklı boyutlarda sal dorse üretimi gerçekleştirilmesi de bu dorse türünün avantajları arasında yer almaktadır.

13.60 Sal Dorse Fiyatları

13.60 sal dorse fiyatları üretilen dorsenin boyutuna, kullanılan malzemelere ve özel olarak eklenen özelliklere göre değişim göstermektedir. Kısa bir özetle 13.60 sal dorse fiyatlarının çeşitliliğe sahip olduğu söylenebilmektedir. Ancak genel bir değerlendirme gerçekleştirildiğinde sal dorse fiyatlarının diğer pek çok dorse türüne göre uygun olduğu görülmektedir. Eğer sizler de gabari sınırını geçebilecek eşyaların taşımacılığını gerçekleştirecekseniz tercihinizi sal dorseden yana kullanabilirsiniz. Böylece iki aracın gerçekleştirebileceği taşımacılık faaliyetini tek bir araç ile gerçekleştirerek zamandan ve yakıttan kazanç sağlayabilirsiniz. İstediğiniz özelliklere sahip olan sal dorse fiyatını öğrenmek içinse firmamız Gülüstan Treyler ile iletişime geçebilirsiniz. Birebir alacağınız danışmanlık sonucunda 13.60 sal dorse hakkında bilgi sahibi olabilir, fiyatları öğrenebilir ve özel olarak ürettirmek istediğiniz sal dorsenin siparişini verebilirsiniz. Bu şekilde kısa süre içerisinde istediğiniz sal dorsenin sahibi olabilirsiniz