Skip links

Açık Sac Kasalı Damper Kasa

Açık Sac Kasalı Treyler

Açık sac kasalı damper kasa, taşımacılık sürecinde dampere ihtiyaç duyulan malzemelerin taşınması için kullanılan araçtır. Taşımacılık yapılacak olan aracın arkasına eklenen bu kısım sayesinde açık havanın temas edebileceği ve bu durumun sorun yaratmayacağı eşyalar kolay bir şekilde taşınabilmekte ve damper özelliği ile aktarım sürecinde herhangi bir problem ile karşılaşılmamaktadır.  Bu nedenle açık malzemelerin taşınması sırasında açık sac kasalı damper kasa oldukça fazla tercih edilmekte ve kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır.

Açık Sac Kasalı Damper Kasanın Avantajları Nelerdir?

Açık sac kasalı damper kasa kullanım kolaylığına sahip olması nedeniyle kullanıcılarına pek çok avantaj sunmaktadır. Bu avantajları aşağıdaki şekilde ifade edilebilmektedir; 

 • Damper sayesinde bir yerden bir başka yere taşınan eşyalar kolay bir şekilde araçtan indirilebilmektedir.
 • Üretiminde kullanılan sac; demir ve çelikten olduğu için oldukça dayanıklıdır. Çevreden gelen herhangi bir darbeden kolay kolay etkilenmemektedir.
 • Açık sac kasalı damper kasa, açık yük taşımacılığı için uygundur. Bozulacak ya da kapalı ortamda taşınması mümkün olmayan eşyalar açık sac kasalı damper kasa sayesinde kolay bir şekilde taşınabilmektedir.
 • Açık sac kasalı damper kasa, pek çok araca uygun olarak tasarlanabilmektedir. Bu nedenle araç türünün tır, kamyonet ya da kamyon olması fark etmeksizin açık sac kasalı damper kasa kullanımı gerçekleştirilebilmektedir. Çeşitli araçlarda kolay bir şekilde kullanıma uygun olması nedeniyle bu özellik açık sac kasalı damper kasanın en büyük avantajı olarak kabul edilmektedir.

Şehir içi ve şehir dışı taşımacılık için uygundur. Uzun yol yapmaya  uygun olarak tasarlanmış olması nedeniyle uzun yolda sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.

Açık Sac Kasalı Damper Kasa Teknik Özellikleri

Açık sac kasalı damper kasa, ağır yük taşımacılığı için özel olarak üretilmektedir. Kullanıcıların  lojistik faaliyetleri sırasında herhangi bir sorun ile karşılaşmaması adına çeşitli teknik özellikleri geliştirilerek üretilen açık sac kasalı damper kasa özellikleri oldukça fazladır.  Bu özellikler sayesinde kusursuz bir taşımacılık süreci gerçekleştirilebilmektedir. 

 • Tabanında bulunan ana şasi 120 U’dan oluşmaktadır.
 • Kapaklar özel olarak üretilebilmektedir. İsteğe bağlı olarak kapaklarda 30 santimetreye kadar ekleme gerçekleştirilebilmektedir.
 • Tabanda yer alan sac yaklaşık 5 mm kalınlıkta olmaktadır.
 • Kasanın ön kısmına yapılan sac, merdivenli olarak üretilmektedir.
 • Özel boyalar ile boyanan açık sac kasalı damper kasa, çevreden gelen olumsuz etkilere karşı dirençlidir. Bu nedenle boyası kolay kolay zarar görmemektedir.
 • Özel kilitleme sistemi bulunmaktadır.
 • Kasa önünde özel olarak üretilmiş olan bagaj yer almaktadır.
 • Kasanın arka kısmında bir adet bisiklet koyma yeri yer almaktadır.
 • Kasanın taban yastığı adı verilen kısmı 25 santimetrelik aralıklar ile döşenmektedir.
 • Press baskı kullanılmaktadır.
 • Şasi yastıklarının boyutu isteğe göre ayarlanabilmektedir ancak genellikle kullanılan standart ölçü 60X60X4 olmaktadır.

Açık Kasalı Damper Kasa Yük Kapasitesi

Açık sac kasalı damper kasa yük kapasitesi, mekanizmaya göre değişim göstermektedir. Ancak yukarıda verilen standart özellikler göz önünde bulundurulduğunda  açık sac kasalı damper kasanın yük kapasitesinin yaklaşık olarak 20 ton ila 30 ton arasında değişim gösterdiği görülmektedir. Bu aşamada damperli kasanın tipi de taşınacak olan yük için öneme sahiptir. Örnek verilecek olursa TIP1 adı verilen damperli kasalar 6 metreküp kapasiteye, TIP2 adı verilen damperli kasalar ise 8 metreküp kapasiteye sahiptir. Bu nedenle kasanın türü ve boyutu taşınacak olan yük kapasitesinin değişmesine neden olmaktadır. Açık sac kasalı damper kasa  ile taşımacılık gerçekleştirecek olan kişilerin bu aşamada istediği kapasiteye göre açık sac kasalı damper kasa tercihi yapması büyük önem taşımaktadır.