Skip links

Havuz Damper Dorse

Havuz Damper Treyler

Havuz damper dorse, şekil itibariyle havuza benzemesi sebebiyle bu ismi alan taşımacılık araçlarından bir tanesidir. İngilizce ismi ile ‘Coil Transporter’ adı verilen bu dorse tipi,  Türkiye’de taşımacılık adına sıklıkla tercih edilen araçlardan bir tanesidir. 

Rulo bir taşıma aracı olarak görülen ve yarım römorka sahip olan bu dorsenin tasarımı rulo şekline sahiptir. ‘RULO’ kelimesi bu aşamada büyük önem taşımaktadır. Çünkü havuz damperli dorse, şeklinin rulo olması nedeniyle rulo malzemelerin taşımacılığında tercih edilmektedir. Oldukça kolay bir şekilde taşımacılık yapılmasına yardımcı olan ve rulo şekline sahip olan metallerin taşımacılığında sıklıkla kullanılan bu araç sayesinde taşımacılığa ayrılan süre azalmaktadır.

Bu dorse tipi ile yalnızca demir ya da rulo şeklinde sac taşıması gerçekleştirilmemektedir. Bu iki malzemenin yanı sıra havuz damper dorseler ile hububatların, paletlerin, çakıl taşlarının ve kumun taşımacılığının yapılması mümkündür. Özellikle küçük taneli malzemelerin ve rulo kesime sahip demirlerin taşımacılığı bu dorse türü ile daha kolay ve kısa  bir süre içerisinde gerçekleştirilebilmektedir.  Sizler de bu tür taşımacılıklar için tercihinizi havuz tipi damper dorseden yana kullanabilirsiniz.

Havuz Damper Dorse Özellikleri

Havuz Damper Dorse özellikleri, dorsenin kapasitesine göre değişim göstermektedir. Ancak standart bir havuz damper dorse göz önünde bulundurulduğu zaman dorsenin özelliklerinden aşağıdaki şekilde bahsetmek mümkündür;

  • Havuz damper dorse şasi özellikleri: Yüksek mukavemet gücü olan gazaltı kaynağıyla üretilmektedir. I kesitine sahiptir.
  • Havuz damper dorse dingil özellikleri:  Bu dorse türünün üretilmesi sırasında kullanılan dingil, üçlü dingil grubundadır.
  • Havuz damper dorse dingil tutucu özellikleri:  kaynak robotu aracılığıyla kaynatılan ve hatalara karşı dirençli bir şekilde üretilen tutuculardır.
  • Süspansiyon özelliği: Seyir sırasında konforun sağlanması için oluşturulmuştur. Hava süspansiyonunda manuel ayarın yapılabilmesi için ayar kısmı yer almaktadır, dorse kolu sayesinde ayarlamalar sorunsuz bir şekilde yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra Z makas da süspansiyon içerisinde yer almaktadır.
  • Ön dingil kaldırma özellikleri: havuz damper dorse ön dingil kaldırma özellikleri arasında ise 3-2 valf kullanımı gerçekleştirilmektedir. Son derece kaliteli ve orijinal markalara ait parçalar kullanılmaktadır.
  • Jant ve lastik özellikleri: bu dorse türünde bulunan jant ve lastikler dorseye göre değişim göstermektedir. Ancak genel olarak tubeless lastik kullanımı gerçekleştirilmektedir.

Havuz damper dorse boyası: Havuz damper dorse boyası; özel olarak gerçekleştirilen boyalardandır. Bu nedenle dorsenin boyası çevresel faktörlerden ve darbelerden kolay kolay etkilenmemektedir. Uzun süre herhangi bir zarar almadan kullanımı gerçekleştirilebilmektedir.

Havuz Damper Dorse Fiyatları

Havuz damper dorse fiyatları; büyüklüğe, kapasiteye, kullanılan parçalara göre değişim göstermektedir.  Havuz damper  dorse almak isteyen kişiler, ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda seçim yapabilmekte ve bu seçime göre dorse fiyatlarını öğrenebilmektedir. Eğer sizler de havuz damper dorse almak istiyorsanız ve net bir fiyat bilgisine sahip olmak istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilir ve net bir fiyat bilgisine sahip olabilirsiniz.

Havuz Damper Dorse Neden Avantajlıdır?

Havuz damper dorse oldukça avantajlı damper türlerinden bir tanesidir. Pek çok damper türü ve bu damperlerin avantajları bulunsa da havuz damper dorsenin en önemli avantajı; şekli sayesinde taşınan yükün her iki yandan destekleniyor olmasıdır. Tabanında yer alan ve aracın boyunun ekseni doğrultusunda açılan boşluk sayesinde araca yapılan yüklemeler kolay bir şekilde gerçekleştirilmekte ve ağırlık orantılı bir şekilde taşınmaktadır.   Taşımacılık sırasında meydana gelebilecek olası olumsuzluklar, devrilme riski bu sayede en aza indirgenmektedir.

Tüm bunların yanı sıra havuz damper dorsenin avantajları  arasında bir de fiyat avantajı bulunmaktadır. Havuz damper dorseler oldukça farklı boyutlarda, farklı malzemelerden ya da farklı kapasitelerde üretimi gerçekleştirilebilen dorse tiplerinden bir tanesidir. Bu dorse tipi çeşitliliğe sahip olduğu için fiyatlarında da çeşitlilik görmek mümkündür. Kısa bir özetle her bütçeye uygun havuz damper dorse bulunması da bu dorse tipinin avantajları arasında yer almaktadır.

Havuz Damper Dorse Taşıma Kapasitesi Ne Kadar?

Havuz damper dorse taşıma kapasitesi, dorseden  dorseye değişim göstermektedir. Ancak Avrupa standartlarına uygun şekilde üretilen ve genellikle aynı ölçülere sahip olan havuz damper dorse taşıma kapasitesi ya da bir başka deyişle havuz damper dorse yük kapasitesi 2X24 ton olarak bilinmektedir. Taşıma kapasitesinde değişim görülmesi olağandır.