Skip links

Kaya Tipi Damper Dorse

Kaya Tipi Damper Treyler

Kaya tipi damper dorse, ismini hem işlevi hem de tasarımı nedeniyle alan dorse çeşitlerinden bir tanesidir. Kaya şeklindeki görüntüsü sebebiyle kaya tipi ismini almış olan bu dorse; genellikle kaya ve taş gibi sert malzemelerin taşınmasında kullanılmaktadır. Oldukça sağlam bir yapısının olması ve damper özelliğinin bulunması nedeniyle bu alanda aktif olarak kullanıma uygundur. İnşaat sektöründe hizmet veren ve bu sektörde aktif olarak çalışan kişiler taş, kaya ve türevlerinin taşınması için  tercihini kaya tipi damper dorseden yana kullanmaktadır.  Peki, pek çok türde dorse olmasına rağmen inşaat sektöründe en çok kaya tipi damper dorsenin tercih edilmesinin nedeni nedir?

Kaya Tipi Damper Dorsenin Tercih Edilme Nedenleri

Kaya tipi damper dorsenin farklı sektörlerde taşımacılık için tercih edilmesinin pek çok sebebi bulunmaktadır. Bu sebepler aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir;

Kaya tipi damper dorse oldukça kaliteli ve güçlü metallerden üretilmektedir. Bu nedenle ağır ve sert yük taşımacılığı kaya tipi damperli dorse ile kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Damper özelliğinin bulunması sebebiyle malzemeler bir yerden bir başka yere taşındıktan sonra sorunsuz bir şekilde boşaltılabilmektedir. Bu aşamada insan gücünün kullanılmaması ve damperin hareketinden yararlanılması taşımacılık sürecini hızlandırmaktadır.

Kaya tipi damperli dorse hızlı bir taşımacılık süreci sağladığı için zamanında teslimata yardımcı olmaktadır. İşlerin hızlı bir şekilde tamamlanması ve taşımacılık sürecinin sorunuz bir şekilde sürdürülebilmesi adına kaya tipi damperli dorse sıklıkla tercih edilmektedir. Kaya tipi damperli dorsenin tercih edilmesinin sebepleri arasında yer alan bir diğer sebep ise bu dorse türünün uygun fiyatlı olmasıdır. Diğer güçlü ve kaliteli dorselere oranla daha uygun fiyata sahip olması nedeniyle pek çok kişi tercihini kaya tipi damperli dorseden yana kullanmaktadır.

Kaya Tipi Damper Dorse Fiyatları

Kaya tipi damper dorse fiyatları, damperli dorsenin kapasitesine göre değişim göstermektedir. Bu nedenle kaya tipi damperli dorse satın almak isteyen kişilerin fiyat için birebir iletişime geçmesi ve nasıl bir dorse arayışı içerisinde olduğunu bildirmeleri gerekmektedir.  Dorsenin türü, kapasitesi, boyutu ya da kalitesi gibi çeşitli faktörler belirlendikten sonra kaya tipi damper dorse fiyatını öğrenmek mümkün olmaktadır.

Kaya Tipi Damper Dorse Hangi Özelliklere Sahiptir?

Kaya tipi damper dorsenin özellikleri kendi içerisinde pek çok alt başlığa ayrılmaktadır. Bu dorse türü ile ilgili tek bir özellikten bahsetmek mümkün değildir. Opsiyonel özellikler, aksesuar özellikleri, boya, donanım, şasi ve dingil özellikleri gibi pek çok özellikten söz etmek mümkündür. Peki, kaya tipi damper dorse genel olarak hangi özelliklere sahiptir?

 • Kaya tipi damperli dorsenin sahip olduğu en önemli özellik damper hareketidir. Yaklaşık olarak 45 derece damper devirme açısına sahiptir ve bu özelliği sayesinde ağır yük taşımacılığı sırasında büyük kolaylık sağlamaktadır.
 • Damperi kumandalıdır.
 • Şasisi güçlendirilmiş olarak üretilmiştir. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan kullanılabilmektedir. Toz altı kaynak makinesi ile sabitlenmiştir.
 • 3 tane 12 ton taşıma kapasitesine sahip olan dingil bulundurmaktadır.
 • Kaya tipi damperli dorse içerisinde  TSE’nin standartlarına uygun olarak üretilmiş olan fren balataları bulunmaktadır.
 • Otomatik bir şekilde körük boşaltma sistemi mevcuttur. Körük boşaltma sisteminin otomatik olması da zamandan kazanmak adına fayda sağlamaktadır.
 • 24 tona kadar taşıma kapasitesine sahip ayakları mevcuttur.
 • Renk isteğe bağlı olarak belirlenebilmektedir.
 • Boya kalitesi nedeniyle ürünün boyasında herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Dış faktörlere karşı dirençlidir.
 • Plastik su tankı bulundurmaktadır.
 • Takoz ve takoz yerine sahiptir.
 • Bisiklet koyma yeri vardır.
 • Arka kapak ve takım dolabı mevcuttur.
 • Plastik çamurluk bulundurmaktadır.