Skip links

Silobas Dorse

Silobas Dorse Treyler

Silobas dorse, bir diğer adı ile ‘Silobas Treyler’ şehirlerarası yolculuklarda sıklıkla görülen taşımacılık aracıdır. Kum, çimento, tahıl ürünleri, silis kumu, un gibi rüzgara karşı direnci bulunmayan ürünlerin taşımacılığında kullanılmaktadır.   Görünüş olarak oldukça yüksek bir tasarıma sahip olan bu araçlar, özel bir şekilde imal edilmektedir. Bu nedenle de şehir içi ve şehirlerarası taşımacılıkta kullanılırken herhangi bir soruna sebep olmamakta ve taşımacılık sürecinin kısa zamanda tamamlanmasını sağlamaktadırlar.

Silobas dorse, genellikle yuvarlak bir görünüme sahiptir ve zor arazilerde sarsılmadan geçmeye uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır.   Tonaj bakımından yüksek ve yüklü miktarda ürün taşımaya elverişli bir yapıya sahiptir. Ancak ihtiyaçlar doğrultusunda kapasitesi daha yüksek ya da daha düşük  Silobas dorse üretimi de gerçekleştirilmektedir. Bu da demek oluyor ki Silobas dorse için ideal bir büyüklükten ya da taşıma kapasitesinden söz etmek mümkün değildir.  Genellikle hacim 25 metreküp ve 55 metreküp arasında değişim göstermektedir ve isteğe bağlı olarak üretim yapılabilmektedir.

W Tipi Silobas Dorse Ölçüleri Nasıldır?

Silobas dorse ölçüleri dorse tipine göre değişim göstermektedir. Taşımacılık sırasında en çok tercih edilen W Tipi Silobas dorsenin ölçüleri ise çeşitli yönlerden değerlendirilmektedir. Genel olarak W Tipi Silobas dorse ölçüleri aşağıdaki şekildedir; 

W Tipi Silobas Dorse Boyu: Bu dorse türüde boy 8.000 mete ve 13.000 metre arasında değişim göstermektedir. Talep edilen ölçüde dorse imalatı gerçekleştirilmesi mümkündür.

W Tipi Silobas Dorse Kapasitesi: Yük kapasitesi boy ile doğru orantılı olacak şekilde 20 metreküp ve 50 metreküp arasındadır.

W Tipi Silobas Dorse Genişliği: Genişlik tüm dorselerde aynı olmaktadır. Bu tip bir dorse tercih edecekseniz uzunluğu ve kapasitesi her ne kadar değişim gösterse de genişlik 2.550 metre olacaktır. Tercihinizi bu durumu göz önünde bulundurarak gerçekleştirebilirsiniz.

Yükseklik: W Tipi Silobas dorsenin yüksekliği taşımacılığı gerçekleştirilecek olan ürünlere göre çeşitlendirilebilmektedir.  Yükseklik farklı çok bulunmuyor olsa da dorse türüne göre 3.600 metre ve 4.000 metre aralığında yükseklik özelliği mevcuttur.

W Tipi Silobas Dorse Elektrik Tesisatı: Elektrik tesisatında kullanılan tüm malzemeler EEC 24 belgesi olacak şekilde tercih edilmektedir. Bu şekilde dorsenin elektrik tesisatından kaynaklanabilecek olan olası olumsuzlukların önüne geçilmektedir.

Silobas Dorse Satın Almak Avantajlı mıdır?

Silobas dorse, kaliteli çelik ve metallerden üretilen dorse türlerindendir. Bu nedenle özellikle ağır yük taşımacılığı gerçekleştirecek olan firmaların tercihini Silobas dorseden yana kullanması oldukça avantajlı olmaktadır. Hem kısa süre içerisinde taşımacılık yapmaya uygun olarak tasarlanmıştır hem de yüksek yük kapasitesine sahiptir. Bu nedenle eğer Silobas dorse satın almak istiyor ancak çeşitli endişeler yaşıyorsanız ihtiyacınızı karşılayacak olan dorse kapasitesini belirledikten sonra Silobas dorse satın alabilirsiniz. Uzun yıllar kullanıma uygun olan bu dorse türü, oldukça geniş bir skalada taşımacılık gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır.  Fiyat-performans açısından da oldukça avantajlıdır. Uygun fiyatlı  ve yüksek kapasiteli dorse arayışı içerisinde olan kişiler de tercihini Silobas dorseden yana kullanmaktadır.

Silobas Dorsenin Yedek Parçaları Temin Edilebilir mi?

Silobas dorse uzun yıllar kullanıma uygun olacak şekilde tasarlandığı için doğru kullanımda parçalarda herhangi bir sorun ile karşılaşılmamaktadır. Ancak parçada meydana gelen herhangi bir arıza olması durumunda Silobas dorse için yedek parça temin edilebilmektedir. Parçaları zor bulunmadığı için herhangi bir arıza durumunda hem uygun fiyatlı hem de orijinal parça tedariği gerçekleştirilebilir. Bu açıdan da Silobas dorse diğer dorse türlerine göre kullanıcılarına oldukça kolaylık sağlamaktadır.